تبلیغات
KHAKRIZ313.IR - آیت الله مکارم شیرازی..
KHAKRIZ313.IR
نزدیک‌ترین نقطه به دشمن . . .


ابزار و قالب وبلاگ

نظر شما در خصوص پایگاه اینترنتی خاکریز چیست؟
وصیت شهدا
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
پخش زنده حرم حدیث موضوعی
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج)
پیج رنک گوگل

"گاهی گفته می‌شود تورم کاهش، تولید افزایش و رشد اقتصادی تقویت‌شده که مردم این مسائل را لمس نمی‌کنند. در حالی‌که مردم اقدامات در حوزه درمانی را لمس می‌کنند و می‌بینند که هزینه‌های درمانی آن‌ها کاهش‌یافته است"

آیت الله مکارم شیرازی

به گزارش خاکریز، حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی، عصر دیروز در دیدار اعضای هیئت‌رئیسه و رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به اهمیت سلامت اظهار داشتند: انسان تا زمانی که سلامت نباشد، نمی‌تواند در هیچ زمینه تخصصی و علمی نقش‌آفرینی کند و از نظر شرعی و عقلی، سلامت حرف اول را در زندگی انسان‌ها می‌زند. ایشان با بیان اینکه توجه به‌سلامت سبب کمک به تولید، علم و پیشرفت خواهد شد، افزودند: ایجاد زیر ساخت‌های درمانی، تنها از سوی افراد و اشخاص امکان‌پذیر نیست و باید مردم، دولت و خیرین دست‌به‌دست یکدیگر دهند، تا سلامت در جامعه صورت گیرد...

این مرجع تقلید شیعیان، گسترش فرهنگ پیشگیری را مدنظر قرار داده و ابراز کردند: پیشگیری، ارزان و مفیدتر از درمان است و باید در جامعه نسبت به این موضوع تلاش‌های بیشتری انجام گیرد. همچنین برخی از پزشکان به بنده گفته‌اند پارازیت‌ها و حتی امواج موبایل، یکی از عوامل مؤثر در گسترش سرطان است. ایشان ادامه دادند: باید برای پارازیت‌ها و امواج موبایل فکری شود و شخص مطلعی می‌گفت: در خارج از کشور وقتی فردی وارد خانه می‌شود، برعکس ما که آن را در خواب‌ و بیداری در کنار خود داریم، موبایل را با خود به اتاق نمی‌برند.

استاد برجسته حوزه علمیه، بر لزوم فرهنگ‌سازی مردم در زمینه امواج موبایل تأکید کرده و گفتند: باید مطالعه ی جامع و کاملی نسبت به آسیب‌های امواج از سوی وزارت بهداشت صورت گیرد و باید راهکاری برای آن اندیشیده شود. ایشان با انتقاد از تزریق هورمون به حیواناتی که مصرف می‌شود، عنوان کردند: این هورمون‌ها نقش مهمی در بیماری‌ها دارد که در کنار عدم تحرک مردم، در افزایش بیماری‌ها بسیار مؤثر است.

آیت‌الله مکارم شیرازی مطرح کردند: مردم باید روزی سی دقیقه تحرک مؤثر داشته باشند و با گسترش ورزش‌های همگانی در کشور، می‌توان از گسترش بیماری‌ها جلوگیری کرد. چرا که امروز مسئله اصلی کشور چاقی است. ایشان با بیان اینکه رسانه‌ها باید در گسترش آموزش عمومی سلامت در جامعه برای کاهش بیماری‌ها و هزینه‌های درمان تلاش کنند، افزودند: دستگاه های مختلف باید دست‌به‌دست هم دهند، تا مسئله آلودگی هوا که یکی از عوامل بیماری است کاهش یابد.

این مرجع تقلید شیعیان، اجرای طرح تحول سلامت در دولت یازدهم را مدنظر قرار داده و گفتند: گاهی گفته می‌شود تورم کاهش، تولید افزایش و رشد اقتصادی تقویت‌شده که مردم این مسائل را لمس نمی‌کنند. در حالی‌که مردم اقدامات در حوزه درمانی را لمس می‌کنند و می‌بینند که هزینه‌های درمانی آن‌ها کاهش‌یافته است. ایشان ادامه دادند: طرح نظام سلامت باید ادامه داشته باشد و مردم و خیرین هم باید کمک کنند، تا مسئله ی درمانی عقب‌گرد نداشته باشد و پیشرفت کند.

*تسنیمبرچسب ها : آیت الله مکارم شیرازی ,  اقتصاد , 
نوشته شده توسط : قرارگاه جهاد فرهنگی، طبقه بندی شده در :اخبار , ولایت،علما و مراجع تقلید ,