تبلیغات
KHAKRIZ313.IR - امام خامنه‌ای(حفظه الله) در دیدار با حیدر العبادی..
KHAKRIZ313.IR
نزدیک‌ترین نقطه به دشمن . . .


ابزار و قالب وبلاگ

نظر شما در خصوص پایگاه اینترنتی خاکریز چیست؟
وصیت شهدا
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
پخش زنده حرم حدیث موضوعی
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج)
پیج رنک گوگل

"باید از ورود نیروهای آمریکایی به عراق به بهانه ی آموزش و مسائل دیگر جلوگیری کرد"

به گزارش خاکریز، حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای(حفظه الله) رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر دیروز (سه‌شنبه) در دیدار آقای حیدر العبادی "نخست وزیر عراق" و هیأت همراه، با تجلیل از وحدت و انسجام همه ی جریانهای سیاسی و مذهبی عراق در مبارزه با داعش، "نیروهای مردمی" را پدیده ای مهم و مبارک و عامل اقتدار در عراق خواندند و با تأکید بر لزوم حفظ یکپارچگی سرزمین عراق فرمودند: باید در مقابل آمریکایی‌ها هوشیار بود و به هیچ وجه به آنها اعتماد نکرد، زیرا آمریکا و اذناب او، مخالف "استقلال، هویت و وحدت عراق" هستند...

رهبر معظم انقلاب اسلامی، با اشاره به حضور نیروهای داعش تا نزدیکی بغداد در یک مقطع از زمان خاطرنشان کردند: اکنون داعش در حال فرار و خروج از عراق است و این موفقیت تحسین برانگیز، نتیجه ی وحدت و انسجام درونی در عراق و همچنین سیاست درست دولت عراق در اعتماد به نیروهای جوان و مؤمن عراق و حضور آنها در وسط میدان است. ایشان به مخالفت آمریکا و اذناب او با "حشدالشعبی" یا همان نیروهای مردمی اشاره کردند و افزودند: مخالفت آمریکایی‌ها با نیروهای مردمی، به این علت است که آنها می‌خواهند عراق، عامل مهم اقتدار خود را از دست بدهد.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) تأکید کردند: به هیچ وجه به آمریکایی‌‌ها اعتماد نکنید، زیرا آنها منتظر فرصت هستند تا ضربه ی خود را وارد کنند. ایشان، بروز اختلاف و دو دستگی در عراق را، فرصت مورد نظر آمریکا برای ضربه زدن خواندند و گفتند: نباید این فرصت به آنها داده شود، ضمن آنکه باید از ورود نیروهای آمریکایی به عراق به بهانه ی آموزش و مسائل دیگر جلوگیری کرد.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) با تأکید بر اینکه مخالفت آمریکایی‌ها با داعش واقعی نیست، خاطرنشان کردند: آمریکایی‌ها و برخی کشورهای تابع آن در منطقه، به ‌دنبال نابودی و ریشه‌کنی داعش نیستند، زیرا داعش با حمایت و پول آنها به‌ وجود آمده است و تمایل دارند یک داعشی که در مشت آنها باشد، در عراق باقی بماند. ایشان ضمن تقدیر از رسیدن نیروهای عراقی به مرز سوریه، آن را حرکتی راهبردی و بزرگ خواندند و بر لزوم حفظ آن، تأکید کردند. معظم له، بر لزوم حفظ یکپارچگی سرزمین عراق اشاره کردند و گفتند: جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان همسایه، با برخی زمزمه‌ها مبنی بر برگزاری همه پرسی برای جدایی یک بخش از عراق مخالف است و دامن زنندگان به این موضوع را مخالفان استقلال و هویت عراق می داند.

امام خامنه‌ای(حفظه الله) با اشاره به "غنای مادی، انسانی و تاریخی عراق" تأکید کردند: عراق با چنین ریشه و تمدن تاریخی و فرهنگی و انسانی، باید یکپارچه بماند و حق چنین کشوری، ایستادن بر روی پای خود و مقابله ی قدرتمندانه با کسانی است که به دنبال برخورد با عراق هستند. امام خامنه‌ای(حفظه الله) با ابراز امیدواری برای فائق آمدن دولت عراق بر مشکلات و آرزوی فردایی بهتر برای ملت عراق، افزودند: دولت عراق باید از همه جهت تقویت شود و وظیفه ی همه ی جریانهای سیاسی و مذهبی در عراق، حمایت از دولت مستقر است. ایشان در خصوص روابط دو جانبه ی ایران و عراق نیز با تأکید بر لزوم گسترش هر چه بیشتر روابط در زمینه های مختلف گفتند: باید از برخی مشکلات اداری موجود در راه گسترش روابط عبور کرد و سطح همکاریها را تا آنجا که ممکن است ارتقاء داد.

در این دیدار که آقای جهانگیری "معاون اول رئیس جمهور نیز حضور داشت" آقای حیدر العبادی نخست وزیر عراق، ضمن قدردانی از حمایتهای جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با داعش، هدف از دیدار خود را گفتگو برای گسترش هر چه بیشتر روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف بیان کرد و گفت: امروز عراق در مقابله با داعش، منسجم و متحد است و همه ی جریانهای سیاسی و مذهبی، بر لزوم استمرار مبارزه با داعش تا ریشه کنی آن متفق القول هستند. وی نابودی داعش را امکان پذیر خواند و با تأکید بر لزوم استمرار حمایتهای ایران، افزود: ما به کمک و مساعدتهای جمهوری اسلامی ایران در مرحله ی مبارزه با داعش و همچنین در مرحله پس از داعش که مرحله ثبات و آرامش و سازندگی است، نیازمندیم.

نخست وزیر عراق، به ریشه های تاریخی، فرهنگی و اجتماعی روابط دو ملت ایران و عراق اشاره و تأکید کرد: ما به دنبال گسترش روابط با ایران در همه ی زمینه ها، از جمله افزایش خدمات رسانی برای سفر زائران ایرانی به عتبات عالیات هستیم و خدمت به زوار ایرانی را افتخار خود می دانیم.

*پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای(حفظه الله)برچسب ها : امام خامنه ای ,  حیدر العبادی ,  دیدار , 
نوشته شده توسط : قرارگاه جهاد فرهنگی، طبقه بندی شده در :اخبار ,